Rock and Rock Crusher

سنگ شکن راک اند راک (Rock and Rock)

سنگ شکن راک اند راک (ماسه ساز راک اند راک) به عنوان سنگ شکن مرحله دوم و شاید هم مرحله سوم استفاده می شود و این نوع سنگ شکن، جزء ماسه سازهای عمودی (Vertical Impact Crusher) با ساختار چکشی می باشد و عمل خردایش حول محور عمودی انجام می شود.

 سنگ شکن راک اند راک، به دستگاه ماسه ساز معروف می باشد و دلیل آن اینست که بیشتر برای تولید ماسه از آن استفاده می شود. تفاوت اصلی این نوع سنگ شکن با سایر سنگ شکن های ضربه ای، به مکانیزم عملکرد آن برمی گردد، بطوریکه ماسه ساز راک اند راک بصورت یک دستگاه سانتریفوژ عمل نموده و با استفاده از سرعت بالای آن، مواد پس از وارد شدن به محفظه دستگاه توسط چکش های نصب شده بر روی روتور دستگاه، با شدت زیادی به یکدیگر برخورد کرده و به سمت بدنه پرتاب شده و این عمل بصورت یک سیکل تا خردایش نهایی و رسیدن به اندازه دلخواه ادامه مییابد. که این امر علاوه برکاهش استهلاك قطعات داخلی دستگاه نسبت به دستگاه هاي مشابه، باعث بالا بردن درصد شکستگی و چند وجهی بودن مصالح (که به صورت چشم گیری در کیفیت بار خروجی و افزایش بهره وری موثر میباشد) می گردد. آسان بودن تعویض قطعات از دیگر مزایای این دستگاه است.

 

خرید نوار نقاله

 

 • مزایای سنگ شکن راک اند راک
 • ظرفیت توان بالا
 • کاهش هزینه های انرژی
 • محصول مکعبی شکل
 • کیفیت بالای محصول
 • کاهش هزینه استعلاک سایش کم در هر تن
 • نگهداری آسان
 • به طور مداوم محصول را در یک محدوده درجه بندی دقیق تولید می کند

سنگ شکن راک اند راک براي تولید محصولات ترکیبی با کیفیت بالا (تولید شن و ماسه جهت آسفالت و بتن) و خردایش انواع کانی هاي سخت و نرم (سیلیس، فلدسپات ، روي ، دولومیت ، باریت و..) کارآیی لازم را داشته و عملیات خردایش را به صورت کامل بر روي آنها انجام می دهد.

مشخصات فنی سنگ شکن راک اند راک
ردیفمدل (cm)حداکثر ابعاد ورودی (mm)ابعاد مصالح خروجی (mm)ظرفیت تولید(t/h)قدرت موتور (kw)وزن دستگاه (ton)
1راک&راک مدل V80-400-650-80908325 Kg
2راک&راک مدل V100-450-660-1201329800 Kg
3راک&راک مدل V10H0-450-680-14020010

شرح سنگ شکن های ضربه ای (Impact Crushers)

دو نوع تأثیرگذار سنگ شکن های عمودی و ضربه افقی هستند. سنگ شکن افقی (HS) سنگ خرد شده توسط سنگ نهفته با چکشهایی که به روتور چرخان محکم می شوند. ضربه عمودی شفت (VSI) از سرعت به عنوان یک نیروی اصلی برای خرد کردن سنگ استفاده می کند. سنگ شکن راک اند راک از انواع اصلی سنگ شکن ضربه ای است.

خرید سنگ شکن فکی

در سنگ شکن های ضربه ای، جهت خردایش بجای فشار، از مواد ضربه ای بمانند چکش استفاده می کنند. این نوع سنگ شکن برای استخراج معادن، متالورژی ، سیمان ، مصالح ساختمانی، صنایع شیمیایی و صنایع آب و برق و غیره مناسب است. سنگ شکن های ضربه ای از یک موتور که دارای 2 تا 6 پره است و با سرعت زیاد دوران میکند ، تشکیل شده اند. نقش پره ها ، پرتاب قطعات بار ورودی بطرف جدار داخلی سنگ شکن است. بر روی جدار داخلی دستگاه نیز تعدادی سپر (صفحات عاجدار از جنس سخت فولاد منگنزدار) نصب شده است که نقش ماله را ایفا میکند و قطعات بار ورودی در اثر برخورد با آنها خرد میشوند. سرعت حرکت پره ها 15 تا 50 متر در ثانیه است و سرعت قطعات بار ورودی در هنگام برخورد با موانع به حدود 6/1 برابر سرعت پره ها میرسد. وضعیت سپر ها قابل تنظیم است. به علاوه در صورت ورود یک جسم خارجی سخت ( مثل قطعات فلزی ) ، این سپر ها امکان خروج جسم از دستگاه را میدهند. سنگ شکن راک اند راک محصول تولیدی ریزی دارد.

نسبت خرد کردن سنگ شکن های ضربه ای در مسیر بسته به حدود 10 تا 30 میرسد و میتوان از آنها به عنوان وسیله ای مناسب برای خرد کردن مواد تا ابعاد کوچکتر از 15 میلیمتر استفاده کرد. سنگ شکن راند راک وزن زیادی دارد.

میزان نرمه تولید شده در این وسیله نسبتا زیاد است. این سنگ شکن برای خرد کردن موادی با سختی سایندگی زیاد متناسب نیست. توصیه می شود از سنگ شکن های ضربه ای در مواقعی که مدار سیلیس کمتر از 7% می باشد، استفاده شود. در غیر این صورت، استفاده از آن برای خردایش موادی با مقدار سیلیس بیشتر و حتی ماسه سنگ ها، منتج به افزایش بسیار سنگین  هزینه های نگهداری و تعمیرات دستگاه می شود.

مکانیزم خردایشvertikale_prallmuehle_schnittbild

دستگاه سنگ شکن ضربه ای با استفاده از سرعت بالای روتور، به مواد شکسته شده از مراحل قبل ضربه وارد می کند. مواد ورودی پس از ضربه چکش خرد شده و دوباره به صفحه پوشش برخورد نموده و در نهایت از درگاه تخلیه خارج می شود. کاربر می تواند فاصله بین قاب پشتی و قاب روتور را تنظیم کند، که با این روش اندازه و شکل دانه مواد را می توان تغییر داد.

ویژگی های عملکرد:

 • یک ساختار ساده ، عملکرد منحصر به فرد ، مناسب برای خرد کردن سنگ سخت.
 • مصرف انرژی کم ، عملکرد بالا ، نسبت خردایش سنگ شکن زیاد ، به طور کلی 10-20 ، تا 50-60.
 • با عملکرد شکل دادن ، محصول به شکل مکعب ، تراکم بسته بندی بالا ، اندازه تخلیه قابل تنظیم ، روند شکست ساده است.
 • توزیع دانه بندی مناسب
 • به راحتی می توان مقدار تغذیه خط تولید را تنظیم کرد و اندازه خوراک را افزایش داد.
 • استفاده از تجهیزات شکست ضربه از مواد جدید مقاوم در برابر سایش و از جنس فولاد منگنزدارساخته شده، بنابراین چکش صفحه ، صفحه ضربه و صفحه آستر دارای طول عمر بیشتری است.
 • استفاده و نگهداری آسان ، می تواند به عنوان سنگ شکن انتخابی استفاده شود.
 • قطعات سنگ شکن صفحه پوشش ضربه ای منحصر به فرد ، مخصوصاً برای خرد کردن سنگ سخت ، کارایی بالا و صرفه جویی در مصرف انرژی.

از سنگ شکن های ضربه ای به عنوان سنگ شکن های اولیه و ثانویه میتوان استفاده کرد. انواع سنگ شکن های ضربه ای  در دو تیپ ساده و هیدرولیکی در مدل های یکطرفه و دو طرفه (نظیر مدل های کوبیت 80، کوبیت 100، کوبیت 120 و کوبیت 180) و انواع HS (HS7, HS10,HS14 ,HS16) که در ظرفیت های 80، 100 ،120،180، 240 و حتی تا 300 تن درساعت در شرکت تجهیز توسعه تارتن ساخته می شوند. سنگ شکن راک اند راک در شش مدل مختلف ساخته میشود.

ساخت مخازن فلزی

دستگاه سنگ شکن راک اند راک نوعی از دستگاه های سنگ شكن ضربه ای می باشد. سنگ شکن های ضربه ای خود به دو نوع عمودی و افقی موجود می باشند که این دستگاه از نوع عمودی سنگ شکن های ضربه ای می باشد. در این مدل از سنگ شکن های ضربه ای، روتور نقش مهمی برای ایجاد نیروی گریز از مرکز و در نتیجه فرایند خرد شدن دارد. در این نوع از سنگ شکن ها عمل خرد کردن با استفاده از نیروی ضربه انجام می پذیرد. سنگ شکن راک اند راک نوعی ماسه ساز خود شکن می باشد. در این مدل از ماسه ساز ها، تکه سنگ ها در اثر برخورد با یکدیگر در سرعت بالا، می شکنند و تبدیل به ماسه می شوند. سنگ شکن راک اند راک ظرفیت بالایی برای تولید دارد و این ویژگی باعث منحصر به فرد شدن این مدل از سنگ شکن ها می گردد و به همین جهت در صنعت معروف می باشند. چون این دستگاه از نوع سنگ شکن ثانویه می باشد، برای خرد کردن تکه سنگ های کوچک کاربرد دارد و برای قلوه سنگ های بزرگ مناسب نمی باشد. سنگ شکن راک اند راک یکی از مهم ترین و پرکاربردترین دستگاه ها برای کارخانه‌ های تولید ماسه و آسفالت می باشد. همچنین سنگ شکن راک اند راک بهترین عملکرد را میان مدل‌های مشابه دارد.

دستگاه سنگ شکن راک اند راکدستگاه سنگ شکن راک اند راک

سنگ شکن راک اند راک

سنگ شکن راک اند راک برای خرد کرد مواد و مصالح و ریز دانه هایی که قطری بین 6 تا 30 میلیمتر دارند مورد استفاده قرار می گیرد. یعنی این دستگاه برای خرد کردن تکه سنگ های کوچک مناسب میباشد و برای خرد کردن تکه سنگ های بزرگ و قلوه سنگ ها کارایی لازم را ندارد و مناسب نیست. محصول این دستگاه قطری بین 0 تا 6 میلیمتر خواهد داشت و می تواند در حالت ایده آل بین 26 تا 30 تن در ساعت، تولید داشته باشد. در سنگ شکن راک اند راک چکش هایی که با سرعت زیاد در حال چرخش به دور محور عمودی هستند، به مواد ضربه وارد می کنند و باعث خرد شدن آنان می گردند. در واقع این چرخش باعث به وجود آمدن نیروی گریز از مرکز می گردد. به دلیل این چرخش دائمی و نیرو های وارده، نوع جنس هر یک از این قطعات اهمیت دارد. تمامی این چکش های داخلی از جنس تنگستن کارباید می باشند اما روتور که حیاتی ترین و مهم ترین بخش این دستگاه می باشد از Hardox 400، که ضد سایش است، تهیه شده است.

يک مدل از سنگ شکن هاي ماسه سازيک مدل از سنگ شکن های ماسه ساز

سنگ شکن راک اند راک که با نام ریز شکن و یا ماسه ساز نیز شناخته می شود، به عنوان یک دستگاه سنگ شکن ثانویه مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه قابلیت تولید بار ترکیبی به صورت چند وجهی را دارا می باشد. تولید بار در ماسه ساز راک اند راک بر مبنای آخرین استاندارد های تولید شن و ماسه برای استفاده در آسفالت و بتن برنامه ریزی شده است.

سنگ شکن راک اند راک با نام دیگر ماسه ساز سانتریفیوژ برای خرد کردن سنگ های سختی مانند فلدسپات، سیلیس ، دولومیت ، باریت و… بسیار کاربرد دارد.

آسیاب چکشی

محصول توليد شده در سنگ شک راک اند راک یا همان ماسه ساز راک اند راک

یکی از نکات مهم و یكی از پیش شرط های اصلی برای تولید یک محصول با کیفیت بالا، استفاده از مواد اولیه و ابزار مناسب و با کیفیت قابل توجه  می باشد. تولید شن و ماسه نیز به دلیل آن که کاربرد زیادی در صنایع مختلف مانند تولید آسفالت یا استفاده در مصالح ساختمانی برای ساخت سازه ها دارند، اهمیت ویژه ای پیدا می کند.

به طور کلی از دو روش برای به دست آوردن شن و ماسه استفاده می شود. اول با استفاده از سنگ‌ های کف رودخانه ‌ها است که همراه با جریان رودخانه حرکت کرده و در اثر فرسایش، مداوم ظاهری گرد و بدون زاویه پیدا می کنند. اما در روش دوم این شن و ماسه های مورد نیاز با استفاده از خرد کردن سنگ های معدنی به دست می آید. در این روش تکه های سنگ در سنگ شکن راک اند راک خرد شده تا به ابعاد مورد انتظار مشتری برسند.

سنگ شکن راک اند راک يا ريز شکن

ذرات تولید شده در سنگ شکن راک اند راک دارای گوشه های تیزی می باشند. هم چنین این ذرات تیز گوشه و چند وجهی تولید شده در سنگ شکن راک اند راک، برای استفاده در آسفالت و بتن بسیار مناسب هستند و از این رو بیشترین کاربرد محصول تولید شده در این دستگاه برای استفاده در آسفالت و بتن می باشد. این ابعاد به دلیل این که سنگ ها با شدت و سرعت زیاد خرد می شوند به وجود می آیند.از سنگ شکن راک اند راک که نوعی سنگ شکن ثانویه می باشد جهت ریزتر کردن ذرات ماسه یا تیز کردن شکل ظاهری آنان نیز استفاده می گردد.

عملکرد سنگ شکن راک اند راک

تفاوت عملکرد سنگ شکن‌ راک اند راک و سنگ شکن های ثانویه با سایر سنگ شکن ها در این است که در آن ها اهرم و چکش‌های مختلف ذرات را خرد می‌کنند، اما در سنگ شکن های راک اند راک این طور نیست و در واقع خود شکن هستند. با ریختن مواد و تکه های سنگ در مخزن سنگ شکن راک اند راک، دستگاه به صورت سانتریفیوژ شروع به چرخیدن با سرعت بالا می‌کند. با توجه به سرعت زیاد، ذرات سنگ و ماسه با شدت به یکدیگر برخورد می‌کنند و خرد می‌شوند. برای عملکرد بهتر دستگاه چند چکش در داخل آن تعبیه شده ‌است تا خرد کردن ماسه‌ ها بهتر و سریعتر انجام پذیرد.

از مزایای دیگر سنگ شکن راک اند راک می توان به استهلاک پایین و امکان تعویض قطعات آن اشاره کرد. این مزیت سبب استفاده راحت تر از دستگاه می شود و به مصرف کننده این اطمینان خاطر را می دهد که در صورت بروز مشکل یا خرابی در دستگاه، این مشکل به راحتی قابل حل می باشد. ماسه ساز راک اند راک برخلاف سایر سنگ شکن‌ ها به لرزه‌ گیر و ضربه‌ گیر مخصوص تجهیز شده است و وجود این تجهیز باعث میشود که فرسایش دستگاه کاهش یابد و طول عمر بیشتری داشته باشد.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *