فیدر شاتونی

فیدر شاتونی Reciprocating Feeder

فیدر شاتونی ، که بیشتر به آن‌ها فیدر های رفت و برگشتی نیز اطلاق می شود، جهت تغذيه مصالح درشت داراي رطوبت مناسب است. مکانیزم فیدر شاتونی بر پایه‌ی لنگ شاتون قرار داشته و به جای استفاده از ویبراتور برای حمل مصالح به دهانه‌ی ورودی سنگ‌شکن، از حرکت رفت و برگشتی شاتون استفاده می شود. بنابرین فیدرهای شاتونی اين توانائی را دارند که مصالح مرطوب و چسبنده ( بخصوص در فصول بارندگی )، را به‌صورت مناسب به تجهيزات بعدي، تغذیه نماید.

مکانیرم فیدرهای شاتونی

فیدر شاتونی با استفاده از حرکت رفت و برگشت مستقیم سینی (صفحه پایه) روی غلتک تخلیه می کند که 5 درجه از کشیدن مکانیزم میله اتصال میل لنگ فرو رفته است. موتور کاهنده را از طریق کوپلینگ هدایت می کند، شافت خروجی کاهنده مکانیزم میله اتصال میل لنگ را هدایت می کند و مکانیزم میله اتصال میل لنگ صفحه تغذیه را به سمت جلوحرکت متقابل هدایت می کند و مصالح را از سیلوی ذخیره انتقال می دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 09128182561  تماس بگیرید.

 

در مورد انواع  فیدر ها بیشتر بخوانید

 

به‌طوریکه فیدر با استفاده از یک درایو به سمت جلو کشیده شده و در نتیجه یک حرکت خطی و متقابل بر روی پره‌ها از طریق اتصال انعطاف‌پذیر، کاهنده و میله اتصال میل‌لنگ انجام می‌شود. مواد به طور مداوم روی تجهیزات انتقال یا تجهیزات غربالگری ریخته می‌شوند. این دستگاه می‌تواند به صورت فیدر رفت و برگشتی با قیف یا بدون قیف بر اساس نوع کاربرد طراحی شود.

 

فیدر شاتونی

فیدر شاتونیویژگی های فیدر های شاتونی

از مشخصات بارز و مزایای تولیدات شرکت تجهیز توسعه تارتن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عملکرد قابل اعتماد
 • تنظیم و نصب راحت
 • بازده انتقال بالا
 • تعمیر و نگهداری آسان
 • قابلیت کنترل بار ورودی به تجهیزات بعدی
 • ساختار ساده
 • تا حد زیادی نشت خوراک را کاهش یافته است
 • عمر طولانی

برای استعلام قیمت با شماره 09128182561 تماس حاصل فرمایید.

خرید سنگ شکن فکی

کاربرد فیدر شاتونی متنوع می‌باشد به طوری که هم در ابتدا و هم در میانه خط تولید (بسته به نوع تولید درهرمحل یا جداگانه) می توان آن را نصب نمود که با تنظیم دقیق آن کارایی بسیار مناسبی خواهد داشت. در کارخانه هایی با تولید بالا و تولید متوسط این دستگاه در میانه خط تولید و در کارخانه های کوچک در ابتدای خط قرار میگیرد. فیدر شاتونی در کارخانه آماده سازی ذغال سنگ، نیروگاه‌های حرارتی، زغال شوئی و بنادر حمل و نقل مواد فله، در صنایعی همچون صنایع معدنی،‌ سیمان، صنایع غذایی،‌ آهن اسفنجی و شیشه به کار می‌روند.

فیدر شاتونی یا کوهی ساخت شرکت تجهیز توسعه تارتن ، دارای ظرفیت های بسیار متغیری است که برحسب ظرفیت کارخانه سفارش دهنده ساخته میشود. شایان ذکر است خروجی این نوع فیدر از صفر تا ماکزیمم ظرفیت، در سه محل قابل تغییر است.

برای استعلام قیمت با شماره 09128182561 تماس حاصل فرمایید.

 

بیشتر بخوانید
 • دهانه خروجی
 • کورس حرکتی
 • سرعت گیربکس

شرکت تجهیز توسعه تارتن با توجه به نیاز مشتریان قادر به ساخت انواع فیدر شاتونی، جهت قرارگیری در شرایط سخت و کارکرد طولانی و مداوم می‌باشد، به‌طوریکه مشخصات فنی فیدر شاتونی که بیشترین کاربرد را در معادن و صنایع معدنی دارند در جدول زیر ذکر شده است.

مشخصات فنی فیدر شاتونی
ردیفنوع فیدرابعاد تعداد طبقهقدرت موتور (kw)
1شاتونی5100*1000118.5
2شاتونی6000*1200118.5

شرحی بر انواع فیدر

فیدر شاتونی در فرهنگ لغات، به معنی تغذیه کننده می‌باشد. دستگاه فیدر نوعی از تجهیزات تغذیه ای است که می تواند مواد عمده با دانه بندی متغییر را از سیلوی ذخیره به دستگاه های گیرنده (دستگاه های مرحله اولیه خردایش نظیر سنگ شکن فکی و یا هیدروکن (ژیراتوری) )  به طور یکنواخت، منظم و مداوم تغذیه کند. که به طور گسترده ای در صنایع سیمان، معادن، صنایع متالورژی، زغال سنگ، صنایع شیمیایی، سرامیک، غلات، برق و سایر شرکت‌های صنعتی و معدنی مورد استفاده قرار گرفته است.

فیدر شاتونی به صورت سیستماتیک طراحی شده که برحسب استفاده از آن، متنوع و متفاوت می‌باشد. به همین دلیل با توجه به نوع استفاده و ظرفیت تولید، شرکت تجهیز توسعه تارتن بر اساس نیاز و سفارش مشتریان، فیدرهای مختلفی با حجم و ظرفیت های مختلف طراحی و می سازد. از مزایای استفاده از دستگاههای فیدر ساخت شرکت تجهیز توسعه تارتن، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تغذیه یکنواخت بار به دستگاههای خردایش
 • تنظیم میزان بار ورودی به سنگ شکن
 • استحکام بالا
 • کاهش مصرف انرژی
 • کاهش نیروی انسانی
 • افزایش تولید
 • افزایش بازدهی خط خردایش
 • افزایش طول عمر دستگاه ها

برای استعلام قیمت با شماره 09128182561 تماس حاصل فرمایید.

شرکت تجهیز توسعه تارتن انواع فیدرها را در دو مدل و طرح گریس خور و طرح واسکازینی به مشتریان عرضه می نمائید، بطوریکه طرح واسکازینی هرچند که قیمت تمام شده آن بالاتر است ولی هزینه های سرویس و نگهداری آنها بمراتب پایین تر از فیدرهای طرح گریس خور می باشد. ضمناً در شرایط یکسان و بدلیل همین مزیت، طول عمر قطعات طرح واسکازینی بیشتر از طرح گریس خور می باشد.

دستگاه سرند

دستگاه فیدر شاتونی ایده آل ترین تجهیزات برای تحقق بخشیدن به اتوماسیون تولید است. شرکت تجهیز توسعه تارتن براساس دانه بندی و نوع مواد، حجم و ظرفیت تولید و مشخصات فیزیکی مواد، قادر به طراحی و ساخت انواع فیدرهای زیر می باشد :

 • فیدرهای ویبره ای (Vibrating Feeders)
 • فیدر شاتونی (Reciprocating Feeder)
 • فیدرهای گریزلی (Grizzly Feeder Or Vibrating Grizzly Feeder)

سنگ شکن فکی توسط بلیک در سال 1858 اختراع شد و به سیستم بلیک نیز معروف است. سنگ شکن فکی ، فک متحرک را به بیرون از مرکز منتقل می کند ، توسط یک کرکره و دو بازو (ضامن) به قسمت پایین

دستگاه فیدر شاتونی

یکی دیگر از انواع دستگاه های فیدر که در صنعت به عنوان تغذیه کننده سایر تجهیزات مورد استفاده قرار می گیرند، فیدر شاتونی می باشد. از دستگاه فیدر شاتونی به عنوان تغذیه کننده خط های فرآوری مواد معدنی که مصالح سنگی و رطوبت داری دارند، استفاده می گردد.  دستگاه فیدر شاتونی دارای یک سینی  می باشد که حرکتی رفت و برگشتی دارد و این حرکت رفت و برگشتی قابل تنظیم می باشد. این ویژگی این دستگاه فیدر سبب می شود که امکان باردهی مناسب مواد سنگی بزرگ و مرطوب به دستگاه های بعدی مانند سنگ شکن ها فراهم گردد. دستگاه فیدر شاتونی با نام دیگر صفحه انتقال شاطونی نیز در صنایع گوناگون شناخته می شود. یک دستگاه فیدر شاتونی ظرفیتی بسیار تغییر کننده را دارا  می باشد و براساس نیاز مصرف کننده و میزان ظرفیت تولید مورد نظر وی طراحی و ساخته می شود . نکته مهم و حائز اهمیت آن است که  موادی که از این دستگاه خارج می شوند از کمترین مقدار ظرفیت آن تا حداکثر ظرفیت، در سه قسمت مجزا قابل تغییر می باشد. به عنوان عوامل اثرگذار بر میزان ظرفیت انتقال این دستگاه تغذیه کننده می توان از اندازه دهانه خروجی دستگاه، میزان کورس حرکتی آن و همچنین سرعت گیربکس نام برد.

برای استعلام قیمت با شماره 09128182561  تماس حاصل فرمایید.

عملکرد فيدر شاتوني

طرز کار دستگاه فیدر شاتونی بر پایه لنگ شاطون می باشد و به جای استفاده و بهره مندی از ویبراتورها به منظور انتقال دادن مواد سنگی به دهانه ورودی سنگ شکن ها از نوعی حرکت رفت و برگشتی که قسمت شاطونی دستگاه دارد، می توان استفاده برد.فیدر شاتونی

این نوع فیدر که در واقع نوعی صفحه انتقال می باشد، به طور معمول در معادن و کارگاه هایی که دارای تکه سنگ های بزرگی می باشند مورد بهره وری قرار می گیرد. به همین جهت می توان گفت که بیشترین کاربرد دستگاه فیدر شاتونی در مکان هایی می باشد که نیاز به انتقال تکه سنگ های بسیار بزرگی وجود دارد.

خرید نوار نقاله

دستگاه هاي فیدر شاتونی براي تخليه بار بر روي غلتک از مکانيزم حرکت رفت و برگشتي صفحه پايه و يا سيني دستگاه استفاده مي نمايد. موتور اين فيدر که از نوع کاهنده مي باشد از طریق ایجاد کوپلینگ برای شفت فعاليت مي کند. اين شفت خروجی کاهنده نيز باعث حرکت میله اتصال میل لنگ مي شود و در واقع اين مکانیزم میله اتصال میل لنگ است که سبب حرکت رو به جلوي صفحه تغذيه مي گردد. حرکت صفحه انتقال يا صفحه تغذیه در اين فيدر باعث جريان يافتن مواد و مصالح از داخل سيلوي ذخيره به طرف دستگاه هاي ديگر و به عنوان بار ورودي مي گردد. در مکانيزم عملکرد ي اين دستگاه، اين فیدر به وسيله یک درایو به طرف جلو کشیده می شود و موجب به وجود آمدن حرکتي خطی و  همچنين متقابل بر روی پره‌ها مي شود. اتصال اين دو قسمت به صورت انعطاف‌پذیر بوده و همچنين کاهنده مي باشد. عامل انجام گرفتن آن نيز میله اتصال میل‌لنگ مي باشد. مواد سنگي به شکل مداوم بر روی دستگاه هاي تفکيک و يا سنگش کني و ساير تجهيزات انتقال مي يابند. دستگاه فیدر شاتونی می‌تواند به شکل يک دستگاه رفت و برگشتی که قیف دارد و یا بدون آن است طراحي شده و ساخته شود. قيف دار بودن يا نبودن فيدر به نوع کاربرد آن بستگي دارد.

برای استعلام قیمت با شماره 09128182561 تماس حاصل فرمایید.

عملکرد اين فيدر کوهيعملکرد اين فيدر کوهي

دستگاه های فیدر شاتونی که به آن ها فیدر کوهی نیز گفته می شود، به حمل و انتقال مواد و سنگ های بزرگی که از دل کوه ها استخراج می شوند، اختصاص دارد و با نوعی سیستم شاطونی فعالیت می کند. همچنین فیدر شاتونی دارای گیربکس و الکترو موتور نیز می باشد و در سیستم های کارگاهی معمولا پیش از دستگاه سنگ شکن فکی قرار می گیرد.

 

بیشتر بخوانید

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *