نوار-نقاله-ثابت

دستگاه نوار نقاله ثابت

 

نوار نقاله ثابت مدت‌ هاست که به عنوان وسیله قابل اطمینان اقتصادی برای کار با مواد در حجم های کوچک و بزرگ در مسافت های کوتاه و طولانی و بلند شناخته می شوند.

استفاده از نوار نقاله ثابت و ادغام آنها با سایر تجهیزات مهندسی ، سودمندی آنها را افزایش می دهد. این را می توان در تاسیسات ، کارخانه های کاغذ سازی ، معادن سنگین ، کارخانه های سیمان و سایر صنایع سنگین مشاهده کرد که با حمل و نقل اقتصادی قابل اعتماد مواد فله ای در صنعت کاربرد دارند.

سیستم های نوار نقاله ثابت که در شرکت تجهیز توسعه تارتن ساخته می شود، دارای تغییرات و ترکیبات نامحدودی هستند که با استفاده از عرض تسمه ای که اندازه مواد منتقل شده را کنترل می کند.

خرید سنگ شکن فکی

نوار نقاله به دو صورت زیر با ابعاد و مشخصات و نیاز مشتری ساخته می شود:

  • نوار نقاله ثابت
  • نوار نقاله بارگیری (سیار)

متریال شاسی نیز از تنوع زیادی برخوردار بوده و براساس محاسبات مهندسی و داده های طرح به صورت های زیر ارائه و اجرا می شود.

  • شاسی ناودانی و تیرآهن
  • شاسی پروفیل
  • شاسی لوله ای

نوار نقاله ثابت در سراسر جهان برای انتقال مواد فله ای استفاده می شود. نوار نقاله تسمه ای مزایای بسیاری نسبت به انواع دیگر تجهیزات حمل و نقل مواد فله دارد. برخی از مزایا عبارتند از:

  • نوار نقاله های تسمه ای قادر به کنترل طیف گسترده ای از مواد فله ای از اندازه های ریز تا بزرگ هستند. مواد بسیار ریز مانند سیمان پرتلند با استفاده از نوار نقاله تسمه ای در ترمینال ها بارگیری می شوند. مواد بزرگ توده مانند ذغال سنگ با استفاده از نوار نقاله تسمه ای از معادن حمل می شود.
  • نوار نقاله ثابت را می توان به گونه ای طراحی کرد که ظرفیت ها را برای هر عملیاتی کنترل کند. برای نوار نقاله های تسمه ای تخلیه کشتی ها با ظرفیت حداکثر 10 هزار تن در ساعت معمول است. نوار نقاله تسمه ای همچنین می تواند برای عملیات دسته ای یا انتقال مقدار کمی از مواد بین فرآیندها طراحی شود.
  • نوار نقاله های تسمه ای را می توان تقریباً در هر کاربردی پیکربندی کرد. یک نوار نقاله تسمه ای می تواند مواد را به صورت افقی ، روی یک شیب یا ترکیبی از هر دو منتقل کند. معمولاً استفاده از یک نوار نقاله تسمه ای برای انتقال افقی مواد در یک فاصله معین ، سپس بالا بردن مواد در یک قسمت مایل از نوار نقاله تسمه و سپس دوباره به صورت افقی است.

 تسمه نوار نقاله ثابت با توجه به وضعیت قرارگیری و زاویه نصب، رنج دانه بندی مواد، ویژگیهای فیریکی مواد (بمانند وزن محصوص، اندازه قطعات، رطوبت مواد و…)  آنها تغییر می کند، بطوریکه در حالت افقی و یا شیب های ملایم از تسمه های ساده و یا اصطلاحاً معمولی استفاده می شود ولی در نوارنقاله های با شیب تند تر و بزرگ تر از تسمه های آج دار استفاده می شود. آج ها عموماً U شکل یا V شکل هستند و حدود   اینچ ارتفاع دارند.

مزیت همکاری با شرکت تجهیز توسعه با پشتیبانی سال ها تجربه و فعالیت طراحی و بهره برداری از معادن مختلف، این اطمینان را خواهیم داد که نوار نقاله های تسمه ای مطابق با مشخصات و نیاز مشتری ارائه می گردد. سیستم های نوار نقاله ما به طور خاص طراحی و مهندسی شده اند و قادر به طراحی و ساخت انواع نوارنقاله با طول و عرض های مختلف می باشد،  تا به روشی که مشتریان ما نیاز دارند ، انجام دهند و از حداکثر کارایی و سودمندی اطمینان حاصل کنند. علاوه بر این ، ما نوار نقاله ثابت خود را در محل نصب می کنیم و خدمات مطمئن، بازرسی ، تعمیر و نگهداری و تعمیرات را ارائه می دهیم و همیشه در کنار شما هستیم تا مطمئن شویم که تجارت شما بدون هیچ گونه ضرر و زیان ادامه دارد.

دستگاه نوار نقاله

دستگاه نوار نقاله ثابت یکی از انواع نوار نقاله های تسمه ای می باشد که به عنوان دستگاهی با قابلیت اطمینان بالا در صنایع گوناگون برای انتقال و جابجایی مواد در اندازه و مقدار های مختلف و در مسافت های کوتاه و یا طولانی مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از این دستگاه ها همچنین از نظر اقتصادی مقرون به صرفه می باشد. به منظور افزایش کارایی دستگاه نوار نقاله ثابت معمولا از این دستگاه در کنار سایر تجهیزات صنعتی استفاده می گردد. کاربرد نوار‌نقاله ثابت در کنار سایر دستگاه های صنعتی در کارخانه هایی نظیر کارخانه های کاغذ سازی، کارخانه های تولید سیمان و همچنین در تاسیسات و معادن سنگین و به طور کلی در صنایع سنگینی که برای ادامه عملیات هایشان به جابجایی و انتقال امن و به صرفه مواد احتیاج دارند، قابل مشاهده است. در سیستم های نوار نقاله ثابت یا تسمه ای می توان با اعمال برخی تغییرات کاربرد آن را تغییر داد و همچنین برای کنترل اندازه مواد مورد انتقال باید از کنترل عرض تسمه استفاده کرد.

 

عملکرد نوار نقاله ثابت

به طور کلی طراحی و ساخت دستگاه های نوار نقاله را می توان با توجه به نیاز مصرف کننده و با ابعاد و مشخصات مورد نظر وی به انجام رسانید. نوار نقاله ها در دو نوع نوار نقاله ثابت و نوار نقاله بارگیری یا متحرک طراحی و ساخته می شوند. تنوع متریال مورد استفاده در ساخت شاسی های دستگاه های نوار نقاله بسیار زیاد می باشد. براساس نیاز و داده های طراحی و همچنین پس از انجام محاسبات مهندسی ساخت شاسی ها به سه شکل صورت می پذیرد. نوع اول شاسیهای ناودانی و تیرآهن میباشد. نوع دوم شاسی های پروفیلی و نوع سوم نیز شاسی های لوله ای می باشند.

  دستگاه های نوار نقاله و به خصوص دستگاه نوار‌نقاله ثابت کارکردهای گسترده ای در صنایع گوناگون و در سر تا سر جهان دارند. از این رو باید خاطر نشان کرد که دلیل استقبال بیشتر مصرف کنندگان از این دستگاه انتقال نسبت به سایر تجهیزات انتقال مواد خصوصا مواد فله ای، مزایای بسیار زیاد این نوع از دستگاه های صنعتی می باشد. مهم ترین ویژگی نوار نقاله ثابت توانایی آن برای انتقال مواد فله ای در اندازه گوناگون و از مقادیر کم تا زیاد و قابلیت کنترل این طیف گسترده از مواد می باشد. به عنوان مثال برای بارگیری مواد بسیار ریزی همچون سیمان پرتلند در ترمینال ها تا حمل و انتقال مواد بزرگ توده ای شکلی همچون زغال سنگ  می توان از نوار نقاله ای و نوار نقاله ای ثابت استفاده کرد.

نمایی از نوار نقاله ثابتنمایی از نوار نقاله ثابت

در طراحی دستگاه های نوار نقاله ای ثابت می توان شیوه ای به کار گرفت که این دستگاه ها بتوانند مقدار ظرفیت را در هر عملیاتی کنترل نمایند. در نوعی از نوار نقاله هایی که در تخلیه کشتی ها به کار گرفته می شود، ظرفیت مورد نظر می بایست به طور معمول حداکثر تا 10000 تن در ساعت باشد. همچنین طراحی نوار نقاله تسمه ای می تواند به گونه ای صورت پذیرد که به منظور عملیات های دسته ای و یا برای جابجایی مقدار کمی از مواد در بین فرآیندهای دیگر مورد استفاده قرار گیرد. طراحی گوناگون نقاله ها و همچنین نوار‌نقاله ثابت می تواند آن ها را برای هر کاربردی مناسب سازد. طراحی نوار نقاله ای تسمه ای می تواند به صورت افقی یا روی یک شیب یا ترکیبی از هر دو برای انتقال مواد صورت پذیرد. به طور معمول از یک نقاله تسمه ای به منظور انتقال مواد در فاصله مشخص و به صورت افقی، سپس برای بالا بردن این مواد از نوار تسمه ای به صورت مایل و پس از آن دوباره به شکل افقی استفاده می گردد.

خرید نوار نقاله

ویژگی ها و مزایا

می توان نوار تسمه ای در دستگاه های نوار نقاله ثابت را با توجه به وضعیت قرارگیری آن ها و زاویه نصبشان، بر اساس طیف اندازه ای دانه بندی آن ها و ویژگی های فیزیکی این مواد مانند مقدار وزن مخصوص آن ها، اندازه و سایز قطعات و یا رطوبت آن ها تغییر داد. در نوار نقاله ثابت برای حالت افقی نوار و یا با یک شیب ملایم از تسمه های ساده و یا تمه های معمولی استفاده می شود اما در نقاله هایی که نوار هایشان شیب های تند تر و بزرگتری دارند باید از تسمه های آجدار استفاده شود. آج ها بر روی تسمه های آجدار معمولا U شکل و یا V شکل هستند و چیزی در حدود 4 اینچ تا 8 اینچ ارتفاع دارند.

دستگاه های نوار نقاله ثابت همانگونه که اسمشان بر می آید، برای انتقال دادن مواد و مصالح باید در یک مکان ثابت شوند و دیگر جابجا نگردند. همچنین ارتفاع این دستگاه های انتقال نیز باید ثابت گردد. دستگاه های نوار نقاله ثابت را می توان بر اساس شکل ظاهری نوارهای هر کدام و یا نوع کاربردشان و همچنین جنس نوار هایشان تقسیم بندی نمود. این دستگاه های نقاله بر اساس کاربردهای گوناگونی قابل ساخت میباشد. طول و عرض های متفاوت نوارهای تسمه ای می تواند کارکرد این دستگاه های صنعتی را تغییر دهد. کاربرد هر دستگاه نوار نقاله ثابت به نوع و ابعاد کارخانه ای که قرار است در آنجا مستقر شود و نوع کاری که باید انجام دهد و نوع کالایی که باید جابجا گردد متغیر است.

آسیاب چکشی

به طول معمول شیوه ساخت نوار نقاله های ثابت به گونه ای می باشد که این دستگاه ها دارای عمر طولانی بود و تا سال های زیاد بتوان از آن ها به خوبی استفاده کرد. همچنین میزان خرابی و نیاز این دستگاه ها به تعویض قطعات بسیار اندک می باشد و نگهداری از آن ها به راحتی امکان می پذیرد. در صورت چرخدار ساختن دستگاه نوار نقاله ثابت می توان از آن به عنوان یک دستگاه نوار نقاله متحرک استفاده نمود. این نقاله های صنعتی نسبتا دارای قیمت کمی بوده و به اصطلاح ارزان می باشند.

استفاده از دستگاه های نوار نقاله ثابت در صنایع گوناگون باعث سرعت گرفتن عملیات های گوناگون شده و بر میزان تولید اثر گذار می باشد و مقدار تولید را نیز افزایش می دهد. وجود این دستگاه ها در هر قسمت به روند کلی کارها کمک می کند اما برای حفظ استحکام دستگاه و جلوگیری از خرابی آن باید به طور مداوم آن را روغن کاری کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید