سنگ شکن کوبیت hs چیست

سنگ‌شکن ضربه ای HS

سنگ شکن های سری HS شرکت تجهیز توسعه تارتن دارای پوشش داخلی ضدسایش و قابل تعویض و دریچه های بازدید می باشد. که برای شکستن انواع سنگ کوهی و رودخانه ای با سختی بالا و مناسب برای شکستن سنگ های تا قطر 300 میلیمتر طراحی شده اند. این مدل سنگ شکن ها دارای سه سری سندان قابل تنظیم ( در حد میلیمتر) است که به طور مجزا از یکدیگر عمل مینماید و امکان کنترل کامل دانه بندی محصول خارج از دستگاه را فراهم نموده و قادر به تولید مصالح بتونی و آسفالتی با دانه بندی پیوسته خواهند بود. روتور سنگ شکن های سری اچ اس، دارای 4 ردیف پره چکش میباشد که 8 عدد چکش در آن جهت امر خردایش قرار داده میشوند.

 

سنگ شکن کوبیت hs چیست
 

از مزایای و برتری سنگ شکن هاي سري HS می توان به موارد ذیل اشاره کرد :

 • عملکرد عالی
 • استهلاک کم
 • ظرفیت و راندمان بالا
 • تعویض آسان قطعات یدکی دستگاه
 • دارای سندان قابل تنظیم
 • قابل ریگلاژ بودن چکشها
 • تولید مصالح چندوجهی مناسب جهت بتن
 • توزیع دانه بندی مناسب و فرم کاملا مکعبی و منظم دارد که برای مصارف ساخت بنا و راهسازی مناسبتر است.
مشخصات انواع سنگ شکن هاي سري HS
ردیفمدل (cm)حداکثر ابعاد ورودی (mm)ابعاد مصالح خروجی (mm)ظرفیت تولید(t/h)قدرت موتور (kw)وزن دستگاه (ton)
1کوبیت HS70-1500-1280-100558-8.5
2کوبیت HS100-2000-14150-18090-11014.5-15
3کوبیت HS140-2500-20150-22513518.5-20
4کوبیت HS160-3000-20200-300135

شرح سنگ شکن های ضربه ای Impact Crushers

 

دو نوع تأثیرگذار سنگ شکن های عمودی و ضربه افقی هستند. سنگ شکن افقی (HS) سنگ خرد شده توسط سنگ نهفته با چکش هایی که به روتور چرخان محکم می شوند. ضربه عمودی شفت (VSI) از سرعت به عنوان یک نیروی اصلی برای خرد کردن سنگ استفاده می کند.

آسیاب چکشی

در سنگ شکن های ضربه ای، جهت خردایش بجای فشار، از مواد ضربه ای بمانند چکش استفاده می کنند. این نوع سنگ شکن برای استخراج معادن، متالورژی، سیمان، مصالح ساختمانی، صنایع شیمیایی و صنایع آب و برق و غیره مناسب است. سنگ شکن های ضربه ای از یک موتور که دارای 2 تا 6 پره است و با سرعت زیاد دوران میکند ، تشکیل شده اند. نقش پره ها ، پرتاب قطعات بار ورودی بطرف جدار داخلی سنگ شکن است. بر روی جدار داخلی دستگاه نیز تعدادی سپر (صفحات عاجدار از جنس سخت فولاد منگنزدار) نصب شده است که نقش ماله را ایفا میکند و قطعات بار ورودی در اثر برخورد با آنها خرد میشوند. سرعت حرکت پره ها 15 تا 50 متر در ثانیه است و سرعت قطعات بار ورودی در هنگام برخورد با موانع به حدود 6/1 برابر سرعت پره ها میرسد. وضعیت سپر ها قابل تنظیم است. به علاوه در صورت ورود یک جسم خارجی سخت ( مثل قطعات فلزی ) ، این سپر ها امکان خروج جسم از دستگاه را میدهند. سنگ شکن هاي سري HS دارای 5 عدد پره از ورق ST52 به ضخامت 80 میلیمتر است.

کوبیت hsنسبت خرد کردن سنگ شکن های ضربه ای در مسیر بسته به حدود 10 تا 30 میرسد و میتوان از آنها به عنوان وسیله ای مناسب برای خرد کردن مواد تا ابعاد کوچکتر از 15 میلیمتر استفاده کرد.

میزان نرمه تولید شده در این وسیله نسبتا زیاد است. این سنگ شکن HS برای خرد کردن موادی با سختی سایندگی زیاد متناسب نیست . توصیه می شود از سنگ شکن های ضربه ای در مواقعی که مدار سیلیس کمتر از 7% می باشد، استفاده شود. در غیراین‌صورت، استفاده از آن برای خردایش موادی با مقدار سیلیس بیشتر و حتی ماسه سنگ ها، منتج به افزایش بسیار سنگین  هزینه های نگهداری و تعمیرات دستگاه می شود. لوله وسط سنگ شکن هاي سري HS لوله مانیسمان به ضخامت 30 میلیمتر است.

خرید نوار نقاله

مکانیزم خردایش

دستگاه سنگ شکن هاي سري HS با استفاده از سرعت بالای روتور، به مواد شکسته شده از مراحل قبل ضربه وارد می کند. مواد ورودی پس از ضربه چکش خرد شده و دوباره به صفحه پوشش برخورد نموده و در نهایت از درگاه تخلیه خارج می شود. کاربر می تواند فاصله بین قاب پشتی و قاب روتور را تنظیم کند، که با این روش اندازه و شکل دانه مواد را می توان تغییر داد.

ویژگی های عملکرد:

 • یک ساختار ساده ، عملکرد منحصر به فرد ، مناسب برای خرد کردن سنگ سخت.
 • مصرف انرژی کم ، عملکرد بالا ، نسبت خردایش سنگ شکن زیاد ، به طور کلی 10-20 ، تا 50-60.
 • با عملکرد شکل دادن ، محصول به شکل مکعب ، تراکم بسته بندی بالا ، اندازه تخلیه قابل تنظیم ، روند شکست ساده است.
 • توزیع دانه بندی مناسب
 • به راحتی می توان مقدار تغذیه خط تولید را تنظیم کرد و اندازه خوراک را افزایش داد.
 • استفاده از تجهیزات شکست ضربه از مواد جدید مقاوم در برابر سایش و از جنس فولاد منگنزدارساخته شده، بنابراین چکش صفحه ، صفحه ضربه و صفحه آستر دارای طول عمر بیشتری است.
 • استفاده و نگهداری آسان ، می تواند به عنوان سنگ شکن انتخابی استفاده شود.
 • قطعات سنگ شکن صفحه پوشش ضربه ای منحصر به فرد ، مخصوصاً برای خرد کردن سنگ سخت ، کارایی بالا و صرفه جویی در مصرف انرژی.

سنگ شکن کوبیت اچ اساز سنگ شکن هاي سري HS به عنوان سنگ شکن های اولیه و ثانویه میتوان استفاده کرد. انواع سنگ شکن های ضربه ای  در دو تیپ ساده و هیدرولیکی در مدل های یکطرفه و دو طرفه (نظیر مدلهای کوبیت 80، کوبیت 100، کوبیت 120 و کوبیت 180) و انواع HS (HS7, HS10,HS14 ,HS16) که در ظرفیت های 80، 100 ،120،180، 240 و حتی تا 300 تن درساعت در شرکت تجهیز توسعه تارتن ساخته می شوند.

انواع سنگ شکن هاي سري HS

سنگ شکنهای کوبیت بهرینگر آلمان يا همان سنگ شکن هاي سري HS، يکي ديگر از انواع سنگ شكن هاي ضربه اي مي باشند که با نيروي ضربه اي که چکش هاي در حال دوران تعبيه شده بر روي روتور به مواد ورودي وارد مي کنند موجب خرد شدن آن ها مي گردند. سنگ شکن هاي سري HS مناسب براي خرد و تکه تکه کردن مواد سخت مي باشند. در سنگ شکن هاي سري HS سه سري سندان که قابليت تنظيم وجود دارند به صورت جدا از هم تعبيه شده است. اين سندان هاي قابل تنظيم و جدا از هم امکان و توانايي كنترل توليد را در اين سنگ شکن فراهم مي آورند. سندان بالايي به طور کامل و یکپارچه از فولاد منگنزي ساخته شده است. در حالي که سندان هاي وسطي و پاييني از جنس بدنه آهني ساخته شده اند. اين سندان هاي وسطي و پاييني توسط کفشک هاي منگنزي پوشش داده شده اند.

دستگاه سرند

سنگ شکن هاي سري HS داراي يک روتور دیسکی بسيار سنگين مي باشند. اين روتور ديسکي گشتاور بسيار زياد و همچنين انرژي فراواني توليد مي کند که موجب چرخش يكنواخت روتور مي گردد. در نتيجه‌ اين گشتاور زياد و چرخش يكنواخت، راندمان‌ و بازدهي سنگ شکن افزايش مي يابد و مصرف آن کاهش چشمگيري مي يابد.

 اين روتور سنگين موجود در سنگ شکن هاي سري HS مصرف انرژي را نسبت به ساير سنگ شکن ها کاهش داده و به عنوان يك مزيت به شمار مي رود. همچنين اين روتور سنگين ديسكي باعث کاهش نوسان آمپر در اين سنگ شکن می شود.

کوبیت در حال بارگیریيک سنگ شکن سري HS

اجزاي سازنده سنگ شکن هاي سري HS

روتور سنگ شکن هاي سري HS داراي 5 عدد پره مي باشد که هر يک از آن ها از جنس ST52  مي باشند و داراي ضخامتي معادل 80 ميلي متر مي باشند. در وسط روتور یک لوله وجود دارد. اين لوله مانیسمان به ضخامت 30 ميليمتر مي باشد. قطعاتي که براي نگهداري چکش روتور تعبيه شده اند، در تمام سطوح ماشينكاري شده اند. سطوح ماشينكاري شده باعث ميشود که علاوه بر اينكه روتور بالانس بماند, امکان جوشکاری مناسب هم فراهم گردد. جوشكاري از ترکیدن و شکستن روتور جلوگيري مي کند و به اين صورت طول عمر روتور را دوام مي بخشد. شفت اصلي اين سنگ شکن از جنس فولاد فورج MO40 مي باشد. تمامي چکش ها، سندان ها و قطعاتي که به عنوان محافظ بدنه به کار گرفته مي شوند از جنس فولاد منگنزي مي باشند. اين امر سبب افزايش طول عمر آن ها گردیده و از خرابي ها جلوگيري مي نمايد.

خرید سنگ شکن فکی

در زير سنگ شکن هاي سري HS لاستيك هاي ضربه گيري تعبيه شده است. وظيفه‌ي اين لاستيك هاي ضربه گير جلوگيري و ممانعت از منتقل شدن لرزش هاي محتمل سنگ شکن به شاسي و فونداسيون مي باشد. هم چنين کار ديگري که اين لاستيك هاي ضربه گير انجام مي دهند اين است که از بلبرينگ ها محافظت کنند و به اين صورت باعث طولاني تر شدن عمر ياتاقان ها و بلبرينگ ها شوند. تمامي فولی ‌ها به بوش کونیک مجهز هستند و موجب مي شوند که تعمیرات با سهولت انجام پذيرند. همچنین استفاده از اين بوش ها از خوردگی و لق شدن خار فولی ممانعت به عمل مي آورد. در دهانه ورودی سنگ شکن هاي سري HS يک پرده لاستیکی قابل تعویض تعبيه شده است تا از پرتاب سنگ ها به بیرون دستگاه جلوگيري نمايد.

ويژگي هاي سنگ شکن هاي سري HS

سنگ‌شکن هاي سري HS براي خرد کردن سنگ هايي که ساختار سخت دارند مورد استفاده قرار مي گيرند. فرايند خرد شدن در اين سري از سنگ شکن های کوبیت به اين صورت است که با ضربه‌ي اوليه چکش ها به بار و مواد ورودي، بخشي از آن ها کنده می شود. اين مرحله نخست مي باشد. سپس اين تکه هاي سنگ با سندان مقابلشان برخورد مي کنند و بخش ديگري از آن ها کنده مي شود. مراحل دوم و سوم نير در سنگ شکن هاي سري HS به همين صورت انجام مي پذيرد. اين مراحل تا آنجا ادامه پيدا ميكند که در اثر ضربات وارد به مواد آن ها به اندازه مورد نظر بار خروجي برسند.

در اطراف بدنه هاي سنگ شکن های سری HS دریچه های متعددی قرار گرفته است. هم چنين انواع مختلفي از چکش ها در داخل سنگ شکن های سری HS موجود مي باشد.

دستگاه-سنگ-شکن-هاي-سري-HS

مدل هاي سنگ شکن سري HS

 این نوع سنگ شکن در چندين مدل مختلف از جمله HS7 , HS10 , HS11 , HS14 , HS16 تولید و عرضه می شود. اما براي مثال مدل HS 11 داراي كاربرد كمتري مي باشد و کمتر مورد استفاده قرار مي گيرد.

بر روی دیواره داخلی سنگ شکن هاي سري HS تعدادی سپر آجدار که از آلیاژهای ضد سایش ساخته شده اند، قرار گرفته است. اين سپرها نقش يک مانع را ایفا می کنند و قطعات و تکه سنگ هاي بار ورودی در اثر برخورد با آن ها خرد می شوند. اين پره ها با سرعتي در بين ۱۵ تا ۵۰ متر در ثانیه حرکت مي کنند.

يکي از انواع مدل هاي سنگ شكن هاي سري HS سنگ شکن HS10 مي باشد. اين سنگ شکن مدل HS10 با توجه به ساختار خود دارای مزایای بسیاری از جمله تولید مصالح کاملا استانداردي که برای مصارف آسفالت و بتن کاربرد دارد، می باشد و در صنعت بتن و آسفالت مورد استفاده قرار مي گيرد. قدرت الکتروموتور این مدل از سنگ‌شکن هاي سري HS يعني HS10، 90 كيلو وات مي باشد. موتور HS10  داراي يک شاسي مجزا که قابل تنظيم نيز هست مي باشد و با 540 دور در دقيقه مي چرخد.

سنگ شکن هاي سري HS مناسب براي خرد کردن انواع سنگ هاي كوهي و رودخانه اي كه سختي بالايي دارند، طراحي شده است براي خرد کردن سنگ هايي تا قطر 300 ميليمتر کاربرد دارد.

از مزاياي سنگ شکن هاي سري HS مي توان به استهلاک پايين و ظرفيت بالاي آنان اشاره کرد. ويژگي منحصر به فرد ديگر آن ها توانايي تنظيم بار خروجي از 3 ناحيه مي باشد. به دليل وجود دريچه هاي بازديد و پوشش ضد سايش در سنگ شکن هاي سري HS، تعمير و نگهداري آنان بسيار راحت مي باشد و عمر طولاني و عملكردي عالي دارند.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید